Filmy

What a tree can do

The world needs a new approach to materials. Stora Enso develops and produces a range of packaging, pulp, wooden building solutions, paper and biomaterials derived from wood. But we’re not stopping there. We believe that anything made from fossil-based materials today can be made from a tree tomorrow. Have you ever thought about what a tree can do? Watch our film and find out.

 

Modernisation of Murow sawmill

Stora Enso has successfully completed the modernisation of its Murów sawmill in Poland, and it was inaugurated 9. September 2016. The modernisation will increase the sawmill’s yearly capacity from 70,000 m³ to 400,000 m³.

 

Jak rozpoznać najbardziej genialny materiał ze wszystkich?

Ten krótki film w zabawny sposób pokazuje, co sprawia, że drewno jest najbardziej genialnym materiałem ze wszystkich i dlaczego żaden inny materiał budowlany nie może pochwalić się tak niskim śladem węglowym jak drewno. (film w języku niemieckim)

 

Drewno jest genialne!

Miliony ton dwutlenku węgla są pochłaniane przez lasy i przetwarzane w tlen. Ale o tym już wiedziałeś! Tylko jaki las jest w stanie związać największe ilości dwutlenku węgla? Odpowiedź na to pytanie Cię zaskoczy! (film w języku niemieckim)

 

Drewno jest po prostu genialne!

Drewno: najbardziej ekologiczny surowiec na świecie. Film ten w prosty sposób prezentuje ten genialny wynalazek natury. (film w języku niemieckim)

 

Podróż do wnętrza drewna!

Ten 15-minutowy film drogi pt. „Podróż do wnętrza drewna” przybliża różne aspekty związane z drewnem i zabiera nas w tygodniową podróż po Alpach na wysokości ponad 2000 m n.p.m., przenosząc nas najpierw do przeszłości, a następnie w przyszłość. (film w języku niemieckim)

 

Twój las jako źródło surowców odnawialnych

Ten krótki film pokazuje właścicielom lasów, że ich las jest najlepszym źródłem surowców odnawialnych. (film w języku angielskim)